Tlačová správa I.

WordCamp Bratislava 2016
Otvorená konferencia WordCamp prichádza na Slovensko už po piatykrát

Bratislava, 07.03. 2016 – Nadšení fanúšikovia najpoužívanejšieho redakčného systému WordPress sa pravidelne delia so svojimi skúsenosťami a vedomosťami na celosvetových neformálnych konferenciách s názvom WordCamp. Bratislava už piaty rok nebude výnimkou.

WordPress ponúka jednoduchú možnosť zriadenia funkčnej web stránky, blogu či e-shopu, pričom každým dňom na svet prichádzujú nové moduly a témy, vďaka ktorým má každý príležitosť prispôsobiť si web stránky podľa vlastných predstáv.

Komunita ľudí, ktorá sa okolo neho vytvára aj na Slovensku každým rokom silnie, čoho dôkazom sú nielen pravidelné stretnutia organizované v mestách ako napríklad Nitra, Žilina, Bratislava a Banská Štiavnica, ale aj rozdelenie konferencie WordCamp Slovensko na WordCamp Košice, WordCamp Žilina a WordCamp Bratislava.
Posledne menovaný WordCamp Bratislava 2016. sa uskutoční v sobotu 23. apríla 2016 na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity a pokračovať bude v nedeľu 24. apríla 2016 na Contributors day.

Štefan Čudai, hlavný organizátor WordCamp Bratislava 2016: „Keď som sa dočítal že WordCamp konferencia tento rok v Bratislave nebude, cítil som, že s tým niečo treba spraviť. Bola to pre mňa udalosť, na ktorú som sa veľmi tešil. WordCamp bol pre mňa miestom, kde som sa  dozvedel niečo nové a hlavne spoznal nových ľudí z komunity. Oslovil som teda organizátorov z minulých rokov, zvolali sme dobrovolníkov a pustili sa do organizácie.

WordCamp bude tvorený blokmi 6 prednášok súbežne prebiehajúcich v dvoch miestnostiach, ktoré sú určené pre nováčíkov, bežných používateľov ako aj pre profesionálov. Výber rečníkov je v plnom prúde a návštevníci sa môžu tešiť na prednášky o marketingu, programovaní, blogovaní a na niekoľko menších workshopov.

Taktiež tento rok je cieľom zvýšiť povedomie o WordPress. Rád by som teda prilákal nových ľudí, ktorí o WordPress buď ešte nepočuli, alebo vedia len základné všeobecné informácie.“ pokračoval Štefan Čudai, „samozrejme sme mysleli aj na pokročilých užívateľov a programátorov, pre ktorých pripravujeme prednášky zamerané na novinky vo WordPress. Príjemná a neformálna atmosféra počas celej akcii má vytvoriť vhodné podmienky pre networking medzi účastníkmi, pri ktorom si medzi sebou môžu vymeniť názory či skúsenosti a na konci dňa tak odísť s pocitom, že budúci rok sa radi vrátia.

Základná cena vstupenky je 20€. V tejto cene získa návštevník konferencie nielen vstup na konferenciu, ale aj občerstvenie, obed, darček a vstup na afterparty.

Viac informácii nájdete na oficiálnej web stránke WordCamp Bratislava 2016.

Fotky z minulého ročníka nájdete v nasledovnom súbore.

Kontakt pre médiá:
Organizátori WordCamp Bratislava 2016:
Štefan Čudai, wordcamp@wp.sk
Monika Purgiová, wordcamp@wp.sk

Túto tlačovú správu môžete stiahnuť aj v PDF formáte.