Spíkri

Borek Bernard

Borek je vývojář a zakladatel VersionPressu, kolem kterého řídí i stejnojmennou firmu. Když zrovna s kolegy neřeší záludnosti WordPressu jako platformy, věnuje se své rodině nebo přednáší na nejbližších WordCampech. Na Twitteru ho najdete jako @borekb.

Vladimír Rejholec

Som Vladimír Rejholec, internetový podnikateľ. Venujem sa affiliate marketingu a monetizácii organickej návštevnosti. Budujem niekoľko tématických slovenských a českých portálov. Som autorom zdravotníckeho portálu Zdravotéka.sk.

Martin Krcho

Už takmer 10 rokov sa venujem webovým technológiám ako developer, architekt, tester, projektový manažér a server administrátor – podľa toho, čo práve treba :) Pracujem ako lead developer pre firmu Virtual Studio, ktorá stojí za jedným z veľkých slovenských WordPress webov – www.mojandroid.sk. Rád odovzdávam svoje vedomosti ďalej a chcel by som pomôcť mladým WordPress developerom vypracovať sa na profíkov.

Luca Sartoni

Luca is a Growth Engineer at Automattic / WordPress.com. He is active in the international WordPress Community, co-organizer of WordCamp Europe 2016, co-editor on http://it.wordpress.org/

Roman Hraška

Som Yablko. Robím stránky. Učím ľudí programovať. Som autorom kurzu webrebel.sk. Keď nepíšem kód, píšem články o Tomášovi Maštalírovi. Keď netočím videonávody, točím videá, kde naháňam ľudí s banánom po ulici. Ale toto je o WordPresse. Naučím ťa spraviť WordPress tému, aj keď nevieš PHP. Ale musíš vedieť HTML.

Alexandra Draghici

Alexandra Draghici is the Product Owner of CaptainForm, WordPress forms and surveys plugin. In the past, she managed other projects of 123ContactForm, the mother company, mainly the development of new features and integrations based on market analysis. As a side project, she founded Rapidul de Engleza (The English Express), currently the most popular website for learning English in Romania. She likes riding bikes and cars, swimming, playing tennis and doing crossword puzzles.

Karol Vörös

Vo Webglobe – Yegon riadim marketing, vývoj produktov a stojím za optimalizovaným hostingom pre WordPress. V rámci slovenskej WordPress komunity organizujem bratislavské meetupy, pomáham s prekladmi modulov a prednášam na rôznych podujatiach. Spolu s mojou sestrou sme založili štúdio pre tehotné GraviFit, v ktorom na WordPress predávame aj online kurzy. Životnú energiu čerpám zo športu, ktorému som sa venoval aj profesionálne.

Tomáš Kocifaj

Začínal jsem jako běžný freelancer s programováním ve WordPressu. Za začátku jsem využíval různé nástroje třetích stran – ať to byly pluginy nebo zakoupené šablony. Postupem času jsem začal řešit větší webové stránky nebo projekty, kde bylo potřeba začít s plánováním, uživatelským výzkumem, návrhem, testováním, UX, důkladnějšímu programování na míru, optimalizací webových stránek z hlediska rychlosti, atd. Začal jsem se tedy důkladněji věnovat WordPressu samotnému, abych mohl šablonu vytvořit vůči všem okolním faktorům a ne, abych okolní faktory a potřeby klientů (nebo návštěvníků) přizpůsobil šabloně, kterou jsem zakoupil. Jsem podepsán například pod projektem WPframework.

Peter Nemčok

Zakladateľ komunitného portálu WordPress Slovensko a líder v slobodnej firme Webikon. S WordPress pracuje od roku 2007. Okrem prekladania WordPress do slovenčiny organizuje WordPress meetup Bratislava a WordCamp Slovensko.

Ján Bočínec

Vášnivý vývojár webových riešení, ktorý rád objavuje nové technológie a postupy v internetovom svete. Je tiež milovníkom exotického jedla, ku ktorému patrí správne vychladené pivo. Inšpiráciu vie nabrať pri prechádzkach a nepohrdne ani dobrým filmom. Ako aktívny člen WordPress komunity sa sám podieľal na organizovaní už niekoľkých WordCampov. Je súčasťou tímu v slobodnej firme Webikon, kde plní úlohu senior porgramátora. Rád sa s vami podelí o svoje know-how a poropráva vám o možnosti využitia WordPress. Neváhajte sa mu ozvať na jeho Twitter @johnnypea

Alexandra Kovačová

Ako jediná Slovenka sa živím blogom o cestovaní už od septembra 2010, blog patrí ku 150 najlepším na svete. Vďaka blogu som už navštívila 50 krajín sveta, kde som spolupracovala s viac ako 300 sponzormi a objavila som sa v mnohých médiách na Slovensku ako aj v zahraničí.

Juraj Kiss

WP theme developer @ Webikon (http://webikon.sk), Mobile soundsystem builder, operator, selector @ CykloKuchyna (http://bike.kitchen)
Juraj zmaturoval z informatiky až na druhykrát, pretože použil google. Vo WordPress-e sa začal vŕtať v roku 2007 a keď práve nekódi klientske alebo neziskové projekty, venuje sa komunitnej dielni CykloKuchyna.

Michal Kopecký

Zakladateľ najpopulárnejšieho slovenského blogu o mužoch, ženách a vzťahoch akozbalit.sk, ktorý navštívilo viac ako 1,8mil. ľudí

Jozef Sudolský

Jeden zo zakladateľov popredného slovenského webhostingového poskytovateľa, ELBIA, s. r. o. Svojim záujmom, medzi ktoré patrí aj programovanie, linux, open source a informačná bezpečnosť, sa venuje od strednej školy. Po ukončení matematického gymnázia v štúdiu pokračoval na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave a posledných 10 rokov pôsobí ako hlavný programátor a administrátor v ELBIA, s. r. o. Od roku 2011 je členom organizácií Mensa Slovensko a Mensa International.