Týchto 14 speakrov na vás čaká!

vsetci-speakeri

Na WordCamp Bratislava 2016 sa predstaví 14 speakerov, ktorí budú rozdelení do 2 miestností.

Rečníci v miestnosti Webglobe – Yegon, začiatočníci

Michal Kopecký odštartuje WordCamp prednáškou 7 KROKOV, AKO VYTVORIŤ POPULÁRNY BLOG NA WORDPRESSE. Mišo vybudoval najpopulárnejší blog na WordPresse vo svojej oblasti (http://akozbalit.sk/ od r. 2012) a chce sa s účastníkmi podeliť o to, ako sa mu to presne podarilo…

Alexandra Kováčová sa ako jedna z mála Sloveniek živí blogom. Svoj blog (https://www.crazysexyfuntraveler.com/) o cestovaní založila v septembri 2010 a dnes jej blog patrí ku 150 najlepším na svete. Vďaka blogu už navštívila 50 krajín sveta, kde spolupracovala s viac ako 300 sponzormi. Na WordCamp príde porozprávať AKO POSTUPOVAŤ PRI HACKNUTOM BLOGU, keďže jej hackli blog aj Facebook Fanpage a má na to ešte živé spomienky.

Zakladateľ komunitného portálu WordPress Slovensko, „otec“ slovenskej WordPress komunity a líder v slobodnej firme Webikon príde na WordCamp Bratislava 2016 porozprávať o BUDÚCNOSTI WORDPRESS NA SLOVENSKU.

SPRAV SI WORDPRESS TÉMU AJ KEĎ NEVIEŠ PHP príde porozprávať Yablko (Roman Hraška), ktorý tvorí videokurzy programovania. „Píšem kód a divák ma počas toho sleduje, vidí každý krok procesu. Niečo podobné spravím aj na WordCamp Bratislava 2016. Nakódim pred vami veľmi jednoduchú WordPress tému a uvidíte, aké je to ľahké, aj keď nie ste zrovna majstri sveta v PHP.

Trápi vás rýchlosť vašej stránky? Ak áno, určite si nenechajte ujsť prednášku RÝCHLY WORDPRESS PRE NÁVŠTEVNÍKA AJ SPRÁVCU od Karola Vörösa – marketingového manažéra vo Webglobe – Yegon. V rámci slovenskej WordPress komunity organizuje bratislavské meetupy, pomáha s prekladmi modulov a prednáša na rôznych podujatiach.

Tvoríte obsah pre svoj blog či stránku? Riešite kľúčové slová a SEO? Potom si nenechajte ujsť prednášku AKO TVORIŤ INTERNETOVÝ OBSAH od Vladimíra Rejholca, internetového podnikateľa, ktorý sa venuje affiliate marketingu a monetizácii organickej návštevnosti.

Rozmýšľate nad tým, že by ste nakódili vlastný plugin a išli s ním na trh? Alexandra Draghici vám v prednáške BREAKING INTO A CROWDED MARKET NICHE. CASE STUDY ON WORDPRESS PLUGIN CAPTAINFORM porozpráva, na čo všetko museli myslieť pri vývoji pluginu CaptainForm.

Rečníci v miestnosti pre pokročilých

Tvoríte webové stránky pre klienta a komunikácia s ním je pre vás pôrod? Tomáš Kocifaj začínal ako bežný freelancer vo WordPresse a na WordCamp Bratislava príde na prednáške ZÁKLADY KOMUNIKACE S KLIENTEM ANEB SMOLÍČEK A JESKYŇKY porozprávať ako nie len prežiť komunikáciu s klientom, ale aj ako z nej vyťažiť maximum.

Juraj Kiss príde na WordCamp Bratislava ohúriť počas prednášky TIPY A TRIKY PRI TVORBE VLASTNEJ WORDPRESS ŠABLÓNY so svojimi skúsenostiami pri tvorbe vlastnej WordPress témy. Juraj síce zmaturoval z informatiky až na druhykrát pretože použil google. No vo WordPress-e sa začal vŕtať už v roku 2007 a keď práve nekódi klientske alebo neziskové projekty, venuje sa komunitnej dielni CykloKuchyna.

Martin Krcho, jeden zo zakladateľov portálu mojandroid.sk, si pre vás pripravil stručný úvod do programovania WordPress pluginov. Na jeho prednáške KÓDIME WORDPRESS PLUGIN sa oboznámiš so základnou štruktúrou WordPress pluginu, naučíš sa ako pripraviť plugin pre stránky s vysokou návštevnosťou, ako sa popasovať s lokalizáciou a ako sa vyhnúť niektorým základným chybám.

O eshopoch na WordPresse príde porozprávať Ján Bočínec, ktorý už poriadne dlhú dobu vyvíja web stránky na redakčnom systéme WordPress. Pracuje v slobodnej firme Webikon, kde zastáva pozíciu senior programátora. Programovanie je pre ňho záľubou aj živobytím. Nenechajte si ujsť jeho prednášku WOOCOMMERCE PRE DEVELOPEROV.

VersionPress zásadně zlepšuje možnosti správy WordPress webů skrze verzovací systém Git. Borek jako zakladatel projektu pohovoří na prednáške VERSIONPRESS: PROČ, JAK A ZA KOLIK o tom, jaké motivace k VersionPressu vedly, jaké jsou technicky největší výzvy a dojde i na praktické ukázky stagingu a dalších pokročilých workflows.

Na WordCamp-e vás čaká prednáška priamo zo spoločnosti Automattic, ktorá stojí za blogovacím systémom WordPress.com a od minulého roka aj za WooCommerce pluginom pre WordPress. His presentation GROWTH METHODOLOGIES IN A DISTRIBUTED ENVIRONMENT narrates the journey they had to conduct to implement strict growth methodologies in a distributed environment.

Nakoniec, Jozef Sudolský zo spoločnosti Elbia, nám porozpráva na prednáške PRAKTICKÉ SKÚSENOSTI S HOSTOVANÍM WP o tom, že hostovanie webov na báze WordPress sa na prvý pohľad môže zdať jednoduché, no prax nám ukazuje, že to až také jednoduché nie je.