O WordCamp

WordPress spája ľudí na celom svete. Každý rok sa vo viacerých väčších či menšich mestách organizuje obľúbená WordPress konferencia, ktorá nesie názov WordCamp a dopĺňa ju názov mesta v ktorom sa koná. Samozrejme, Slovenko nie je výnimkou. WordPress je open source systém. Vznikol, rastie a neustále sa zdokonaľuje vďaka komunite ľudí, ktorí sa dobrovoľne podieľajú či už na jeho vývoji, preklade a na tom, že WordPress šíria ďalej. Konferencia WordCamp je dnes pre mnohých nadšencov IT jedným z najvýznamnejších podujatí roka. Čísla hovoria za všetko. Každoročne sa tejto konferencie zúčastní niekoľko desiatok tisíc WordPress nadšencov. 23 apríla 2016 si sprav v kalendári miesto pre veľkú udalosť. S podporou centrály WordCamp v USA a sponzorov chystáme WordCamp Bratislava. Budeš si môcť vychutnať čerstvé novinky zo sveta WordPress, pomôcť s problémami pri používaní, rozšíriť povedomie o tomto redakčnom systéme a v neposlednom rade stretnúť sa so zaujímavými osobnosťami.

Tohtoročný WordCamp sa bude konať na Slovensku už po piatykrát a bude niesť názov WordCamp Bratislava 2016. O priestor sa postará Fakulta informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

Konferencia bude prebiehať počas celého dňa v neformálnom a priateľskom duchu. Osobne sa stretneš a porozprávaš s poprednými expertami na WordPress. Vypočuješ si ich prednášky a nadviažeš nové kontakty. Tém na rozhovor bude určite mnoho.

Počas celej soboty budeš mať možnosť zúčastniť sa viacerých rôzne zameraných prednáškach. Prednášky budú prebiehať v dvoch miestnostiach. Prednášky budú určené bežným používateľom WordPress, ale aj profesionálom. Pre nich sme vytvorili technicky ladený prednáškový blok.
Programová časť sa bude skladať z úspešných podnikateľov, ktorých súčasťou ich biznisu je aj WordPress, programátorov pracujúcich s WordPress a mnoho ďalších.

Čo rozhodne nesmieš premeškať a čo nebude chýbať, je afterparty ako vyvrcholenie celej konferencie WordCamp Bratislava, ktorá bude pokračovať do neskorých nočných alebo skôr skorých ranných hodín.
Ak budeš vládať a budeš mať chuť, príď v nedeľu 24.4. na Contributor Day, kedy môžeš priamo prispieť k tvorbe WordPress a nezištne tak niečo vytvoriť aj pre ostatných používateľov WordPress. Minulý rok mal Contributor Day veľký úspech a aj vďaka nemu vznikli meetup skupiny, ktoré v rôznych mestách po Slovensku organizujú meetupy, na ktorých sa rozprávajú o spoločnej téme – WordPress. Rozhodne si tak nenechaj ujsť aj tentoročný Contributor Day a podpor komunitu WordPress napríklad aj takýmto spôsobom! Contributor Day nie je iba pre skúsených high level používateľov WordPress a programátorov. Práve naopak, aj menej skúsený používateľ a fanúšik tohto open source systému sa tu dozvie mnohé zaujímavé a užitočné informácie. Na Contributor Day si každý veberie skupiny podľa zamerania, v ktorej počas dňa spoločne prispievajú do komunity riešením aktuálnych problémov. Skupín je viacero, určite si medzi nimi nájdeš tú svoju, ako príklad môžeme spomenúť (preklady, dokumentácia, design, témy, moduly, jadro WordPress, podpora, atď.).

 

WordCamp Bratislava: 23. 4. 2016 (sobota) od 9:00 do cca 17:00
Miesto: FIIT STU Bratislava (mapa), Ilkovičová 6276
Počet účastníkov: cca 300
Vstup: 20 € (v cene je vstup, občerstvenie a prekvapenie).
Registrácia je spustená
a bude aktívna do 21. 4. 2015. Lístok si na mieste nebude možné kúpiť.

Afterparty je samozrejmosťou. Viac info nájdete na stránke afterparty ;)

Contributor day 24. 4. 2016 (nedeľa) od cca 09:00 do cca 17:00
Miesto: Impact HUB Bratislava (mapa), Hviezdoslavovo námestie 20, Bratislava, 1. poschodie
Počet účastníkov:
cca 60
Vstup
: zdarma (v cene je aj obed) :D

Pridajte sa na našu Facebook udalosť!